22 مهر 1400

واکسیناسیون دانش آموزان دبیرستان کوشا علیه کووید-19

مولف: واحد آموزشی   /  دسته: اخبار دبیرستان   /  رتبه دهید:


واکسیناسیون دانش‌آموزان با هدف ایجاد سطحی از ایمنی به منظور بازگشایی مدارس است، طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش تا تاریخ 18 مهرماه بیش از 55 درصد دانش‌آموزان در گروه سنی هدف، برای تزریق واکسن اقدام کرده‌اند.

با این وجود برخی خانواده‌ها، سؤالات و ابهاماتی را درباره تزریق واکسن به دانش‌آموزان دارند از جمله اینکه آیا برای حضور در مدارس تزریق واکسن اجباری است؟ آیا تزریق واکسن به دانش‌آموزان با توجه به اینکه در مقایسه با بزرگسالان آسیب‌پذیرتر هستند، خطرناک نیست و عوارض خاصی را رقم خواهد زد؟

در این مطلب سعی می‌کنیم به برخی ابهامات و نگرانی‌های خانواده‌ها درباره تزریق واکسن به دانش‌‌آموزان پاسخ دهیم.

واکسن تزریق شده به دانش‌آموزان 12 تا 18 ساله در ایران، سینوفارم است که تا به امروز در کشورهای امارات و چین در این گروه سنی تزریق شده است.

علیرضا ناجی رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌گوید: طبق مطالعه‌ای که در لنست (یکی از معتبرترین و مشهورترین هفته‌نامه‌های پزشکی) درباره نتایج مطالعات کارآزمایی بالینی فاز 1 و 2 تزریق سینوفارم در کودکان 3 تا 17 سال چاپ شده است، این واکسن اثربخشی مناسبی داشته و ایمن است، عوارض نیز مشابه عوارض سایر واکسن‌ها است مانند بدن درد و درد محل تزریق و عارضه خطرناکی ایجاد نمی‌کند بنابراین انتخاب خوبی است همچنین کشورهای چین و امارات از سینوفارم برای کودکان 3 تا 17 سال استفاده می‌کنند.

همچنین اعظم گودرزی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره روند واکسیناسیون دانش‌آموزان گفت: هم‌اکنون سؤال بسیاری از والدین این است که چرا دانش‌آموزان باید واکسن تزریق کنند؟ اینکه کودکان به کرونا مبتلا نمی‌شوند، تفکری اشتباه است به همین دلیل متخصصان سلامت در دنیا و ایران، واکسیناسیون کودکان و نوجوانان را جز برنامه کنترل پاندمی کرونا قرار داده‌اند.

وی افزود: باید به این موضوع توجه داشت که ابتلا به کرونا می‌تواند خطرناک‌تر از تزریق واکسن کرونا باشد به همین دلیل کودکان و نوجوانان که جمعیت زیادی از جامعه هستند، (15 میلیون دانش‌آموز در کشور داریم) برای کاهش میزان ابتلا به کرونا باید واکسینه شوند.

تعداد مشاهده (40)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "واکسیناسیون دانش آموزان دبیرستان کوشا علیه کووید-19"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید
   

 
نقشه سایت